Geçmiş Etkinlikler

Mavi Çocuk 2022 yarışma posterinden bir kesit

2022 Etkinliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı 6. kez Bebek’te, denizle iç içe etkinliklerle ve “İstanbul’da Deniz ve Çocuk” temalı yarışmalarla kutladık.

Mavi Çocuk 2021 yarışma posterinden bir kesit

2021 Etkinliği

Mavi Çocuk 2021, sanal etkinlik programıyla, 1 Nisan-30 Eylül tarihleri arasında, Avrupa çapında gerçekleştirilen sanal ve fiziksel “EMD IN My Country 2021” etkinlikleri kapsamına Türkiye’den dahil edilen tek etkinlik oldu.

2020 Etkinliği

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı çocuklarımız ve aileleri ile birlikte, denizle içiçe kutlamayı planladığımız Mavi Çocuk 2020 etkinliğimizi, tüm hazırlıklarımızı tamamlamış olmamıza rağmen, COVID-19 krizi nedeniyle son anda iptal etmek durumunda kaldık.

2019 Etkinliği

2016 yılından bu yana düzenlenen “Mavi Vatan- Mavi Çocuk- Mavi Uygarlık” etkinliği çocukların küçük yaşlardan itibaren denizciliğe teşvik edilmesine ve deniz sevgisiyle büyümelerine ön ayak olmayı hedefliyor. Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün “European Maritime Day (EMD)’’ kapsamında Türkiye’yi temsil eden tek etkinlik olma özelliği taşıyan “Mavi Çocuk”, dopdolu içeriği ile 23 Nisan’da çocukları denizle buluşturdu.

2018 Etkinliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı Bebek Koyu’nda Deniz ile İçiçe bir Şenlikle Kutladık. Biliyoruz ki bu güzel deniz ülkesinde, mavi vatanımızı mavi uygarlıkla buluşturmak elimizde. Bu buluşma gerçekleştiğinde, daha bağımsız, daha demokratik, daha akılcı, daha bilimsel, daha üretken, daha çalışkan, daha cesur, daha çevreci ve tüm bunların sonucunda daha zengin ve daha mutlu olacağımızın farkındayız.

2017 Etkinliği

Bebek Koyu’nda Denizcilik ile İç içe 23 Nisan Kutlaması. Atamızın hepimize ve özellikle çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bu yıl 97. Yılını kutladık. Bizler, Bebekliler Derneği-Bebek Semt Girişimi olarak çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren denizciliğe teşvik edilmesinin, deniz korkusunun sevgiye ve tutkuya dönüştürülmesinin ülkemizin geleceği için çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

2016 Etkinliği

Bebekliler Derneği ve Bebek Semt Girişiminden gönüllüler, bugünün rantçı, hukuksuz, İstanbul Boğazı’nda kaza riskini artıran, çevre ve kent düşmanı Tekne Park anlayışına taban tabana zıt olan ‘’sandal’’ı bir sembol olarak özellikle tercih ettiklerinin altını çizdikleri etkinliklerinde bugün artık yok olmaya yüz tutan sandalların Boğaziçi’ne kıyısı olan Bebek gibi köylerin kültürlerindeki önemini ve değerini vurguladılar, Bebek Koyu’nda sandal gezisi düzenlediler. Bebeklilere bu etkinliklerinde komşu semtlerden balıkçılar da tekneleri ile destek verdiler.